"KONEC LETOŠNÍ CESTOVATELSKÉ SEZONY"   Slovensko okolí Bešeňové  listopad 2016


Letos na jaře se s námi Slovensko rozloučilo přívalem sněhu a tak jsme si říkali, že v listopadu určitě zapadneme zase. Ale opak byl pravdou, docela svítilo sluníčko, teploty kolem 14°C. Ale mělo to i svůj háček. Předchozí týden lilo a všude stála voda, na polích, loukách, lesní cesty byly rozježděné, zabahněné, nemilosrdná těžba dřeva uzavřela turistické trasy. I Liptovská Mara spíš připomínala moře. Zajeli jsme k přečerpávací nádrži Svarín odkud je nádherný výhled na Vysoké Tatry, pokud to dovolí oblačnost. Letos bylo vidět nic moc. Ale i tak bylo těch pár dní super. Pokud pojedete na Liptovský Mikuláš stavte se na pumpě u Bešeňové. Je tam restaurace Kozí vršek. Za 7 EU se může jíst jak dlouho chcete a co si vyberete. Vaří luxusně. Já projedl určitě za 20 Éček.


Travertinový vodopád v Lůčkách měl tolik vody jak jsme za celou dobu co jezdíme na Slovensko ještě neviděli. Všude kolem bylo plno bahna.

 

 

 

Liptovská Mara připomínala moře. Nedaleko od "Liptovského moře" je hezká travertinová skála.

 

 

 

Několik kilometrů za Liptovsým Janem je Svarínská přečerpávací nádrž. Nádherná vyhlídka na Tatry, pokud to oblačnost dovolí. Snad zase až příště.