Cesty za hranice 2010      901 fotografiíSLOVENSKO   -   Bešeňová     listopad

Podzimní Bešeňová a okolí Liptovské kotliny, Kvačanská dolina, nádherně zabarvené lesy a neskutečné počasí nám zpříjemnily pobyt v teplých pramenech v Bešeňové, Lůčkách a Liptovském Jánu.
105   fotografií v externí  galerii    použít můžete i galerii na   minialbum.czCHORVATSKO   -   Žuljana     září

Letos jsme jeli směr Bosna, pohoří Mrakovica kde jsme přespali. Chtěl jsem se zde podívat na střevlíky, ale už bylo pozdě. Chorvatská Žuljana v září, bez turistů je perfektní místo k relaxaci. Letos, byla voda jako "brus". Dobré víno a rakije nás, ale zahřálo, stejně jako odpolední sluníčko.
150   fotografií v externí  galerii    použít můžete i galerii na   minialbum.czTUNIS   -   Tabarka     červen

TUNIS - červen Moje druhá cesta do tuniské Tabarky. Do místa, které je pro entomology více než dobré. Jel jsem s Bořkem a Bořkem a chytali jsme nádherného Carabus morbilosus.
150   fotografií v externí  galerii    použít můžete i galerii na   minialbum.czMALAYSIE / BORNEO  -   duben

example graphic

Entomologická cesta za poznáním brouků Bornea. Jeli jsme ve stejné sestavě, jako při naší první cestě na Borneo. Všechno se vydařilo, včetně počasí. Do sbírky mi přibylo mnoho nádherných exemplářů a řada vzpomínek.
353  fotografií v externí  galerii    použít můžete i 2 galerie na   minialbum.czKEŇA / TANZANIE   -   únor

example graphic example graphic

Iva, David, Víťa a moje maličkost jsme si koupili letenky do Nairobi a vyrazili do Afriky. Ukousli jsme si velké sousto, ale co jsme chtěli jsme viděli, všechno klaplo super. Nairobi, tanzánská Arusha, Serengeti, Ngorongoro, Mombasa, Wattamu a souostroví Lamu a několik dalších menších NP. Náročné, ale nezapomenutelné. Fotky zvířat hledejte v menu "Wildlife".
604   fotografií v externí  galerii    použít můžete i 2 galerie na   minialbum.cz