Cesty za hranice 2011      1040 fotografiíSLOVENSKO   -   Bešeňová     listopad

Hezké podzimní dny nás vylákaly letos potřetí na pár dní do slovenské Bešeňové. Na Roháčích se objevil první sníh a zákaz cesty do hor. Termály byly stále horké a lidí minimálně. Perfektní relax a krásná podzimní příroda Liptova.
85   fotografií v externí  galerii    použít můžete i galerii na   minialbum.czSLOVENSKO   -   Bešeňová     říjen

Bešeňová se stala postupně tradiční. Tentokrát jsme se stavili i v Sůlovských skálách, zdolali jsme Roháčská plesa a objevili neznámou, nádhernou vodní nádrž Svarín, vylezli jsme na Liptovský hrad. A prochodili celou Liptovskou kotlinu.
183   fotografií v externí  galerii    použít můžete i 2 galerie na   minialbum.czTUNIS   -   Tabarka     září

V Tabarce jsem byl již na broucích dvakrát, ale tentokrát jsme chtěli vyzkoušet lenošení all inclusive. Voda jako kafe, počasí tak akorát. A přivezl jsem si i několik Blapsů i když termín to na brouky již dobrý nebyl. Ale jinak vše vyšlo parádně.
210   fotografií v externí  galerii    použít můžete i 2 galerie na   minialbum.czCHORVATSKO   -   Žuljana     červen

CHORVATSKO Žuljana - červen Tradiční, nádherné Chorvatsko v termínu kdy se ještě "netopí" pod návalem turistů. Počasí super, ubytování u starých známých, podívali jsme se i na ostrov Mljet. Cestou tam jsem pasťoval na střevlíky C. variolosus, P. gigas, C scheidleri a mnoho dalších.
200   fotografií v externí  galerii    použít můžete i 2 galerie na   minialbum.czBULHARSKO   -   Lozenec     červen

 

BULHARSKO Lozenec - červen S přítelem Bořkem jsme vyrazili do Bulharska nalézt střevlíka Procerus scabrosus. Pasťovali jsme na mnoha místech a i navzdory k velkému suchu jsme pozorovali mnoho brouků. Prochodili jsme mnoho kilometrů nádherným předhůřím pohoří Strandža a našli pouze jednu larvu a jedno imago rozjeté autem. Smůla. Ale i tak to stálo za to.
253   fotografií v externí  galerii    použít můžete i 2 galerie na   minialbum.czSLOVENSKO  -   Bešeňová     duben

SLOVENSKO -duben Probouzející se jarní příroda v Chočských vrších a Bešeňové na Slovensku má své osobité kouzlo. Kromě koupání v termálech jsem nalezl dvě lokality střevlíka Carabus obsoletus, Carabus auronitens escheri a C. sheidleri, convexus a několik dalších. Vydařená cesta.
109   fotografií v externí  galerii    použít můžete i galerii na   minialbum.cz