Cesty za hranice 2012      1078 fotografiíSLOVENSKO   -   Bešeňová     říjen

Letošní výlet do Liptovské kotliny byl ve znamení deště, mraků a mlhy. První deštivá zastávka byla v Manínských soutěskách. Další den jsme prošli Prosieckou a Kvačanskou dolinu. A pak se podívali do vesničky Vlkolínec.
68   fotografií v externí  galerii    použít můžete i galerii na   minialbum.czCHORVATSKO   -   Žuljana     září

Předpodzimní návštěva Chorvatské Žuljany. Nádherné počasí a teplá voda. Ale cestou tam lijáky, cestou zpět lijáky. Na horách prý padal i sníh. Tentokrát jsme se podívali na skok i do Bosny na Kravické vodopády a pro trošku rakije.
97  fotografií v externí  galerii    použít můžete i galerii na   minialbum.czCHORVATSKO   -   Žuljana     červen

Pravidelná, předprázdninová návštěva Chorvatské Žuljany. Nádherné počasí a teplá voda. Cestou tam jsme projeli Bílé a Samarské stěny. Pro osobák jsou na hranici průjezdnosti.Čtyřicet kilometrů nám trvalo čtyři hodiny, cesty do neznáma s nulovou možností otočení mezi skalisky a srázy. Takže jenom cesta vpřed.
106   fotografií v externí  galerii    použít můžete i galerii na   minialbum.czRUMUNSKO   -   Banát     červen

Rumunský Banát nás přivítal chladným, deštivým počasím. O to příjemněji nám bylo u krajanů. Nádherná příroda a nádherní střevlíci Carabus ulrychi nám pomohli zapomenout na chladné večery a rána. Vesničky Banátu mne uchvátily a rád se sem opět podívám.
280   fotografií v externí  galerii    použít můžete i galerii na   minialbum.czSLOVENSKO   -  Bešeňová     duben

 

Letošní první, krátká návštěva Liptovské kotliny. Příroda se o několik dní opozdila, vrcholky Roháčů byly pod sněhem a v dolinách oproti loňsku nekvetly trnky. I tak, ale bylo rekordních 30 stupňů a sníh mizel před očima. Mezi mnoha druhy hmyzu se objevil i Carabus obsoletus.
132   fotografií v externí  galerii    použít můžete i galerii na   minialbum.czMALAYSIE  -   TIOMAN     březen / duben

Letošní první velká zahraniční cesta nás zavedla do daleké, krásné a docela levné Malaysie. Nebylo to poprvé, ale poprvé v sestavě "jeden + dvě". Většinu doby jsme strávili na malebném ostrově Tioman a pár dní v Kuala Lumpur. Všechno proběhlo podle plánu, prostě super. Podrobné informace o naší cestě naleznete v cestovatelském deníku.
395  fotografií v externí  galerii    použít můžete i galerii na   minialbum.cz