Cesty za hranice 2015     Podzimní SLOVENSKO opět do Bešeňové     říjen

Tak tentokrát nám propršelo a prosněžilo. Cestou tam jsme slezli zříceninu v Hričském podhrádí, to počasí docela šlo, ale druhý den jsme se probudili do sněhu. Tatralandia to pojistila, tam to je super, ale taky za "dost". V úterý jsme si zopákli tůrku Kvačanskou dolinou k mlýnu. Cestovatelskou sezonu jsme zakončili v Rájeckých Teplicích.
Všech 69  fotografií z letošní cesty v externí  ( galerii ) a 43 vybraných fotografií v galerii  ( zonerama )14. cesta do chorvatské ŽULJANY     září

Září a skutečně letos všechno zářilo. Tolik sluníčka a tak teplé vody jsme si snad ještě v Žuljaně neužili. Cestou jsme se zase stavili na Petrově hoře u Karlovace a pak u moře si užívali vody a teplých večerů. A cestou zpět jsem mnohokrát pozoroval velkého střevlíka Carabus croaticus. Paráda !
fotografií a videoklip o ničivém požáru v okolí Trsteníku ( zde )   Všech 133  fotografií z letošní cesty v externí  ( galerii ) a 120 vybraných fotografií v galerii  ( zonerama )BOSNA - ČERNÁ HORA         srpen

  

Fotodokumentace z naší cesty po Bosně a Černé Hoře. Tentokrát nám počasí přálo a všechny entomologické sny a plány se spnily na jedničku.
Všech 290  fotografií z letošní cesty v externí  ( galerii ) a 100 vybraných fotografií v galerii  ( zonerama ) Neupravený videosestřih 23 minut z průjezdu Bosnou a pohořím Durmitor na ( YouTube ).13. cesta do chorvatské ŽULJANY     červen

Letošní cesta do Chorvatska byla tak trochu jubilejní, opět jsme navštívili Žuljanu a to společně po třinácté a já po šestnácté. To to letí. Příležitost k zamyšlení proč právě a pořád Žuljana? Vždyť Chorvatsko je dost velké a je tam i mnoho dalších hezkých míst.
10  fotografií a povídání o tom proč jezdíme do ( Žuljany )   Všech 171  fotografií z letošní cesty v externí  ( galerii )INDONESIE 2015    Severní Moluky       únor

Letošní "velká" cesta nás zavedla do Indonesie na několik ostrovů souostroví Severní Moluky. Navštívili jsme Ternate, Tidore, Severní Halmaheru, Morotai a řadu malých ostrůvků v okolních mořích. Letos bylo naše cestovaní ve znamení nej a poprvé. Poprvé jsme jeli jen v pánské sestavě, poprvé jel Míla, poprvé jsme letěli největším letadlem Airbusem A 380, poprvé jsme slezli dvě činné sopky, byli jsme nejdál od domova, nalítali jsme nejvíce kilometrů, měli jsme nejvíce startů a přistání a nafotil jsem i nejvíc záběrů.
Proto jsem fotografie ve dvou externích galeriích rozdělil podle časově řazených skupin.

Praha - Singapur - Jakarta - Ternate a okolí 126 fotografií v ( albu )
Ostrov Tidore - okolí Ternate - jezero Tolire 70 fotografií v ( albu )
Výstup na vulkán Gamalama 83 fotografií v ( albu )
Cesta do Tobela - tržnice Tobelo 32 fotografií v ( albu )
Tobelo a jeho okolí 209 fotografií v ( albu )
Výstup na vulkán Dukono 120 fotografií v ( albu )
Tobelo a malé ostrovy 61 fotografií v ( albu )
Morotai a ostrovy 201 fotografií v ( albu )
Kao - Ternate - Jakarta 89 fotografií v ( albu )

Fotografie můžete prohlížet v plném rozlišení i v galeriích na ( zonerama )

Další fotografie doplněné o textový doprovod naleznete v pravém menu s názvem ( lidé ) a vesnice, výstup na ( Gamalamu ), výstup na ( Dukono ). A také v příbězích fotografií spolu s cestovatelským deníkem, který připravuji.